WYPRZEDZAŁ ROWERZYSTĘ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, ZOSTAŁ UKARANY MANDATEM
Kierowca, który wyprzedza rowerzystę na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, popełnia poważne wykroczenie drogowe. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi za to kara w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów. Taki mandat otrzymał 56-letni obywatel Litwy, który na jednej z sejneńskich ulic dopuścił się takiego wykroczenia.
Wyprzedzanie rowerzysty bezpośrednio na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim jest kategorycznie zabronione i stanowi poważne naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym. Zgodnie z polskim prawem, rower w ruchu drogowym jest traktowany jako pojazd. Przepisy zabraniają wyprzedzania jakiegokolwiek pojazdu na "zebrze". Niestety, 56-letni kierujący volkswagenem nie zastosował się do obowiązującego prawa i przed oznakowanym radiowozem policjantów ruchu drogowego, postanowił wyprzedzić cyklistę. Został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna nie tłumaczył swojego zachowania. Otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów.
