Aktualności

Sejneńskie obchody Święta Policji z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data publikacji 17.07.2016

W Sejnach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 97 rocznicy powstania Polskiej Policji. W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Obchody święta uświetniła również Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Na placu przy Starostwie Powiatowym w Sejnach sejneńscy policjanci obchodzili 97 rocznicę powstania Polskiej Policji. W uroczystym apelu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz. W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele instytucji samorządowych, prokuratury, duchowieństwa, służb mundurowych oraz pracownicy Policji i rodziny sejneńskich funkcjonariuszy. W obecności gości 11 funkcjonariuszy otrzymało akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Komendant Powiatowy Policji w Sejnach mł. insp. Mirosław Wizgo  rozkazem Komendanta Głównego Policji, otrzymał awans na stopień inspektora Policji. W trakcie uroczystości Odznakę Honorową NSZZ Policjantów otrzymał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński. Medalami z okazji 25-lecia NSZZ Policjantów zostali wyróżnieni m.in. Wójt Gminy Puńsk oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Sejnach. 

Uroczystości uświetniła także Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sejnach pod batutą Józefa Żukowskiego.

Powrót na górę strony