Aktualności

Ku pamięci ofiar wypadków drogowych

Data publikacji 18.11.2017

Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych sejneńska drogówka przeprowadziła działania profilaktyczne. W trakcie kontroli drogowych mundurowi wręczali tematyczne materiały informacyjne oraz odblaski.

W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Do końca października tego roku na terenie Podlasia wydarzyło się 569 wypadków drogowych, w których 88 osób zginęło, a 654 zostało rannych. Siadając za kierownicą należy pamiętać o tym, że nie jesteśmy sami na drogach, a nasza niedyspozycyjność może doprowadzić do tragedii.

W związku z tym dniem sejneńscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, prowadzili na drogach działania profilaktyczne. Odpowiednia edukacja stanowi bowiem ważny czynnik bezpieczeństwa. Mundurowi prowadząc kontrole drogowe wręczali kierowcom materiały informacyjne, natomiast pieszym - odblaski.

Policjanci przypominają:

  • Stosuj się do przepisów ruchu drogowego!
  • Noś odblaski!
  • Zachowaj ograniczone zachowanie względem innych uczestników ruchu drogowego!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl  

Powrót na górę strony