Aktualności

Nietypowa lekcja, bo w Dziecięcej Komendzie Policji w Sejnach

Data publikacji 24.02.2023

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w powstałej w budynku sejneńskiej komendy sali edukacyjnej. Pomieszczenie nosi nazwę Dziecięca Komenda Policji w Sejnach. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu samorządów z terenu powiatu sejneńskiego.

Uczyć poprzez zabawę – to główne zadanie powstałej w budynku sejneńskiej komendy sali edukacyjnej. „Dziecięca Komenda Policji w Sejnach” dzisiaj przyjęła pierwszych gości – uczniów sejneńskiej podstawówki. Powstanie sali profilaktycznej jest kolejnym przedsięwzięciem sejneńskich policjantów podejmowanym na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Pomieszczenie przeznaczone jest do edukacji najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Pokój profilaktyczny będzie gościł przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz grupy zorganizowane w ramach wypoczynku letniego lub zimowego. W sali znajduje się nowoczesny ekran multimedialny, tablica i wygodne siedziska. W kąciku ruchu drogowego mali goście zapoznają się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Odwiedzający będą mogli wziąć również udział w praktycznych ćwiczeniach z wykorzystaniem „miasteczka drogowego”. Przejdą po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny, czy też zostaną „kierowcami” autochodzików. Podczas  zajęć dzieci będą rozmawiać między innymi o zagrożeniach związanych z internetem czy hejtem.

Sala edukacyjna powstała z inicjatywy jednej z sejneńskich policjantek. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu samorządów z terenu powiatu sejneńskiego. Łącznie na ten cel mundurowym udało się pozyskać blisko 25000 złotych. Zajęcia w Dziecięcej Komendzie Policji w Sejnach będą prowadzić pracownicy i funkcjonariusze sejneńskiej jednostki. Zapisy na spotkania profilaktyczne możliwe są pod numerem telefonu: 47 7153 277.

Powrót na górę strony