Aktualności

DOSTAŁ MANDAT, CHWILĘ PÓŹNIEJ JECHAŁ ROWEREM I MIAŁ BLISKO 3 PROMILE

Data publikacji 13.05.2024

Sejneńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który postanowił zrobić sobie przejażdżkę jednośladem mając blisko 3 promile alkoholu. Wcześniej został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu na jednej z podsejneńskiej stacji paliw. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek wsiadając za kierownicę samochodów, jak również jednośladów.

Sejneńscy policjanci podczas patrolu zauważyli na jednej ze stacji paliw mężczyznę spożywającego alkohol. 55-latek tłumaczył się, że nie wiedział, że nie może spożywać w tym miejscu alkoholu i chciał wypić to piwo szybko. Za to wykroczenie otrzymał od mundurowych mandat w wysokości 100 złotych. Po chwili policjanci zauważyli, że ten sam mężczyzna jedzie rowerem. Mundurowi zatrzymali kierowcę jednośladu do kontroli. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna za swoją jazdę otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych.

Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Warto pamiętać o tym wybierając się na wycieczkę rowerową. Ugaszenie pragnienia "piwkiem" może mieć poważne konsekwencje. Przypominamy również, iż sąd może orzec w stosunku do kierującego rowerem znajdującego się pod wpływem alkoholu m.in. zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Powrót na górę strony