Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę motoroweru, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z podsejneńskich miejscowości. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kolejnym "odważnym" kierującym okazał się 28-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając blisko pół promila. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę motoroweru, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z podsejneńskich miejscowości. Uwagę policjantów zwrócił sposób jazdy kierowcy, zjeżdżał on na pobocze drogi. Ponadto mundurowi wyczuli alkohol i mieli problem z nawiązaniem kontaktu z mężczyzną. 49-latek oświadczył policjantom, że spieszył się do dziewczyny. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że w jego organizmie są ponad 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca stracił prawo jazdy, a zgodnie z przepisami, które weszły w życie w marcu, także motorower. Kolejnym kierującym okazał się 28-latek, który wpadł na przekroczeniu prędkości w miejscowości Frącki. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi konfiskata samochodu. Przepadek jest orzekany, kiedy w organizmie kierowcy zawartość alkoholu przekroczy 1,5 promila, kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających doprowadzi do wypadku drogowego, albo, kiedy nietrzeźwy bądź znajdujący się pod wpływem środka odurzającego wcześniej był już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego.

Powrót na górę strony