Aktualności

PIERWSZY JECHAŁ ROWEREM PO ALKOHOLU, DRUGI KIEROWAŁ SAMOCHODEM MAJĄC PONAD PÓŁ PROMILA

Data publikacji 28.05.2024

Kolejni nietrzeźwi zostali zatrzymani przez sejneńskich policjantów. Mimo wysokich mandatów, jakie przewiduje taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje kierujących jednośladami, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Mundurowi ukarali 60-letniego rowerzystę, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za wykroczenia, którego się dopuścił zapłaci 2 500 złotych. 45-latek zaś "odważył się" kierować samochodem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj sejneńscy policjanci patrolujący miasto zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 60-latka do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Również wczoraj policjanci z sejneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli audi. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka ponad pół promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Rowerzyści, podobnie jak inni uczestnicy ruchu drogowego, mają prawo czuć się bezpiecznie, jednak sami również mają obowiązek przestrzegania przepisów. Pijany rowerzysta w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają.

Korzystając z roweru, zadbajmy także o jego stan techniczny. Rower powinien posiadać sprawnie działające hamulce i odpowiednie wyposażenie, a szczególnie ważne jest właściwe oświetlenie pojazdu. Dodatkowo każdy rowerzysta, pomimo że nie jest to obowiązkowe, powinien korzystać z kasku ochronnego, ponieważ nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, może doprowadzić do tragicznych skutków.

Powrót na górę strony