Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzieciństwo bez Przemocy
Przemoc wobec dzieci to w Polsce poważny problem. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna dostrzegać skalę i skutki tego zjawiska. Jako społeczeństwo stajemy się bardziej świadomi, staramy się być lepszymi rodzicami, uczymy się, jak wspólnie działać na rzecz dzieciństwa mocy – bez przemocy. Dzisiaj, tj.6 października br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się inauguracja Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Kampania będzie trwała 6 tygodni, a jej szczególnym, symbolicznym momentem będzie finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty użyteczności publicznej w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
-
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty
Mimo wysokich mandatów jakie przewiduje taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje kierujących jednośladami, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Takiego cyklistę zatrzymał policjant sejneńskiej patrolówki na dniu wolnym. Rowerzysta, który jechał ulicami Sejn miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a swoją podróż zakończył mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
-
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.
-
BEZ ŚWIATEŁ, BEZ PASÓW BEZPIECZEŃSTWA I POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic w Sejnach zatrzymali do kontroli audi. Uwagę mundurowych zwróciła wolna jazda mężczyzny, brak świateł oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie okazało się, że 64-latek był pijany. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.
-
18 PAŹDZIERNIKA ZAPRASZAMY NA DZIEŃ KANDYDATA
18 PAŹDZIERNIKA zapraszamy na DZIEŃ KANDYDATA. Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Nie wiesz jak wyglądają poszczególne etapy doboru? Nie wiesz czy dasz sobie radę? Przyjdź, zobacz i sprawdź się. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy DZIEŃ KANDYDATA. Czekamy w sobotę 18 PAŹDZIERNIKA o godzina 9.00 w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Nie zapomnij się zarejestrować. #ZostańPodlaskimPolicjantem
-
MIAŁ 2,5 PROMILA, WRACAŁ Z POGRZEBU. TUŻ ZA NIM JECHAŁ POLICJANT PO SŁUŻBIE...
„Pomagamy i chronimy” - to dewiza wszystkich policjantów. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa policjanta z sejneńskiej patrolówki, który w czasie wolnym od służby zapobiegł dalszej jeździe nietrzeźwemu kierowcy BMW. 34-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. To kolejny przykład tego, jak policjanci dbają o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, kiedy znajdują się poza służbą.
-
ZA SZYBKO WE FRĄCKACH
Za przekroczenie prędkości o 50 km/h zgodnie z nowym taryfikatorem grozi 1500 złotych mandatu. Kierowca, który złamie taki przepis w obszarze zabudowanym musi się również liczyć z utratą prawa jazdy. Z takimi konsekwencjami spotkał się obcokrajowiec kierujący busem w miejscowości Frącki.
-
POSZUKIWANI ZATRZYMANI ZA UCHYLANIE SIĘ OD OBOWIĄZKU ALIMENTACYJNEGO
W ręce sejneńskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj poszukiwani uchylali się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
-
PODSUMOWANIE WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ "PRĘDKOŚĆ" SEJNEŃSKIEJ I SUWALSKIEJ KOMENDY
Policjanci ruchu drogowego sejneńskiej i suwalskiej komendy po raz kolejny przeprowadzili wzmożone działania skierowane głównie na kontrole prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Głównym celem powtarzającej się akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda. Mundurowi w miniony piątek ujawnili aż 58 naruszeń przepisów ruchu drogowego.
-
ROADPOL SAFETY DAYS 2025. Bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych
W dniach 16-22 września 2025 r. - podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, na drogach całej Europy odbędą się działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego (ROADPOL) i wspierana przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach, w szczególności walkę z agresją drogową oraz redukcję liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera.