Aktualności
Rozmiar czcionki
-
ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa – Rozwiąż QUIZ i zdobądź CERTYFIKAT
W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przez okres wakacji prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konsekwencje jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
-
#DzielnicaBEZstrachu – wakacyjne zadanie konkursowe
W ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji i Telewizji Puls pn. #DzielnicaBEZstrachu – inspirowanej serialem kryminalnym „Dzielnica strachu” – do końca sierpnia br. prowadzony jest konkurs poświęcony tematyce bezpieczeństwa. Polacy mieli już okazję wybrać swojego SuperDzielnicowego 2023, a teraz w sezonie wakacyjnym, mogą wziąć udział w kolejnym konkursie, dając ponieść się wodzom własnej fantazji.
-
JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA?
Rodzice powinni zadbać o to, aby już od najmłodszych lat uczyć swoje dzieci dystansu do osób nieznajomych. Dziecko musi wiedzieć, że nie powinno rozmawiać z nieznajomymi oraz przyjmować prezentów i słodyczy. Dzieci powinny wiedzieć, że nie mogą odpowiadać na zaczepki ze strony nieznajomych i pod żadnym pozorem nie powinny z tymi osobami wsiadać do samochodu, ani oddalać się w ustronne miejsca.
-
Ćwiczenia kontrterrorystów z policyjnym Black Hawk
Przez ostatnie dni podlascy kontrterroryści wspólnie z kolegami z Lublina, Olsztyna, Kielc, Rzeszowa oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa i instruktorami GOPR-u doskonalili swoje umiejętności. Z pokładu policyjnego Black Hawk specjalsi ćwiczyli różne scenariusze, które mogą zostać wykorzystane podczas prowadzenia działań bojowych. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku biorą udział w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka.
-
KOLEJNY NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UKARANY MANDATEM 2500 ZŁ
Mogłoby się wydawać, że 2500 zł grzywny skutecznie zniechęci do wsiadania na rower po alkoholu, jednak 62-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego wpadł w ręce stróżów prawa. Nie zapominajmy, że jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest nie tyle kosztowna, ale i bardzo niebezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu.
-
JAK PRAWIDŁOWO PRZEWOZIĆ DZIECI W FOTELIKACH
Komenda Stołeczna Policji we współpracy z Centrum Medyczne Puławska przygotowała film dotyczący bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach. Dowiecie się z niego, jak poprawnie dopasować fotelik do wzrostu, wagi i wieku dziecka oraz co zrobić z dzieckiem w przypadku zdarzenia drogowego.
-
Wakacyjne oszustwa – (Nie)bezpieczne płatności
Wakacje to czas, w którym większość z nas marzy o odpoczynku i relaksie. Wreszcie możemy odpocząć od pracy, nauki oraz codziennych obowiązków. W tym okresie często realizujemy więcej transakcji płatniczych i na wyższe kwoty, w poszukiwaniu hoteli, biletów lotniczych czy też dokonujemy zakupów online. To stwarza cyberprzestępcom więcej możliwości przeprowadzenia różnego rodzaju oszustw finansowych.
-
"CHYBA JESTEM POSZUKIWANY..."
Do dyżurnego sejneńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który sam oświadczył dyżurnemu, że "chyba jest poszukiwany" i nie chce się już ukrywać. 44-latek poszukiwany był listem gończym. Po sporządzeniu dokumentacji został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał zasądzoną mu karę.
-
Zapraszamy 19 sierpnia na DZIEŃ KANDYDATA
Kolejny DZIEŃ KANDYDATA już w sierpniu. Jeśli Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Nie wiesz jak wyglądają poszczególne etapy doboru? Nie wiesz czy dasz sobie radę? Przyjdź, zobacz i sprawdź się. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy DZIEŃ KANDYDATA. Czekamy w sobotę 19 sierpnia godzina 9.00 w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Nie zapomnij się zarejestrować. #ZostańPodlaskimPolicjantem
-
NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UKARANY MANDATEM KARNYM W WYSOKOŚCI 2500 ZŁOTYCH
Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna, ale dodatkowo bardzo kosztowna. Policjanci sejneńskiej patrolówki zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości 50-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.